hunyadi_kreta.png kossuth_kreta.png mora_kreta1.png
okoiskola.png tehetseg.png
palyazat3.png

Sajószentpéteri Kossuth Lajos Általános Iskola
Cím: 3770 Sajószentpéter, Kossuth L. út 195.
Tel.: +36-48/521-088
"Kossuth Lajos Általános Iskola Tanulóiért" Alapítvány
Adószám: 18417401-1-05
Hunyadi Mátyás Tagiskola
A kép nem elérhető
Cím: 3770 Sajószentpéter, Vörösmarty u. 1.
Tel.: +36-48/521-092
"Hunyadi 1997" Alapítvány
Adószám: 18428133-1-05
Móra Ferenc Tagiskola
Cím: 3770 Sajószentpéter,Móra F. u. 1.
Tel.: +36-48/521-080
"Móra 1986." Alapítvány
Adószám: 18418835-1-05
PlayPause

SpaceBuzz

spacebuzz_800x452.jpg Spacebuzz Oktatási Program a Kossuthban
 SpaceBuzz program hivatalos weblapja: https://spacebuzz.hu/

Hivatalos Facebook oldal (Kérjük, kövessék!): https://www.facebook.com/SpaceBuzzH

SPACEBUZZ 2. 🛰🚀🌎🌍🌏🪐

Tavaly októberben iskolánk is bekerült a SpaceBuzz programba egy 18 fős (5.a osztályos) csoporttal. A program fő célja, hogy felkeltse a tanulók érdeklődését a Világűr, a Föld bolygó, a klímavédelem és a természettudományok iránt, mindezt élményalapú oktatás, interaktív feladatok keretében. Ma elérkeztünk a 12 küldetésből álló program feléhez, teljesítettük az első hat küldetést mely a Világűr, a Naprendszer megismeréséről szólt. Ezen alkalomból a szorgalmas kis SpaceBuzz csapat tagjai munkàjuk elismeréseként ajándékokban részesültek. Folytatjuk a munkát, a következő hat küldetés elsősorban a klíma-és környezetvédelemről fog szólni. Év végéig pedig érkezik iskolánkba az űrkabin, melyben SpaceBuzz-os tanulóink egyenként egy 15 perces VR-szimulációs élményutazáson vehetnek részt a Világűrben.🚀🛰🌍
(Fodor Mónika)

SPACEBUZZ 1. 🛰🚀🌎🌍🌏🪐

A mai nap folyamán megtartottuk az első SpaceBuzz foglalkozást. Először az űrládánk tartalmával ismerkedtünk meg, majd neki kezdtünk az űrkalandozásunknak. Nagyon izgalmas hetek állnak előttünk lelkes kis csapatommal a Spacebuzz program teljesítése során.

(Fodor Mónika)

SPACEBUZZ PROGRAM A KOSSUTHBAN 👩‍🚀 🧑‍🚀 👨‍🚀🌍

A Sajószentpéteri Kossuth Lajos Általános Iskola bekerült az idei tanév első félévében azon 15 iskola közé az országban, akik részt vehetnek a SpaceBuzz programban. Iskolánkból 18 fő – 5.a osztályos tanuló – fogja teljesíteni a programot osztályfőnökük, Fodor Mónika irányításával.

Mi is az a SpaceBuzz program?

A SpaceBuzz program azt tűzte ki célul, hogy egy interaktív iskolai projekt keretében keltse fel a 10–12 éves fiatalok érdeklődését a világűr, a Föld bolygó, a klímavédelem és a természettudományok iránt, sőt, egy speciálisan erre a célra tervezett virtuális valóság szimuláción keresztül át is élhessék az űrutazás élményét. A program kezdeményezői az élményalapú oktatást, a mesterséges intelligenciát, a virtuális valóságot és egyéb modern technológiákat hívnak segítségül, hogy egy komplex, interaktív iskolai program keretében a gyerekek jobban megérthessék a világűrt és bolygónkat, közelebb kerülhessenek a természettudományokhoz, illetve szemléletes példákon keresztül formálódhasson a klíma- és környezetvédelemmel kapcsolatos felelősségérzetük. A gyerekek egy 12 „küldetésből” álló leckesorozaton keresztül készülhetnek fel egy virtuális űrmisszióra. A program során a diákok szórakoztató feladatok és különféle eszközök segítségével szerezhetnek ismereteket a Földről és klímájáról, a világűrről és a Naprendszerről, a minket körülvevő élő és élettelen környezetről, és legfőképp arról, mit tehetnek annak érdekében, hogy megőrizzék bolygónk értékeit a következő nemzedékek számára. A cél nem kisebb, mint hogy új nagyköveteket szerezzünk a bolygónknak, egy olyan új nemzedéket, mely képes jobban értékelni az otthonául szolgáló Földet és tudatos azzal kapcsolatban, hogy mi mindent tehet a hétköznapokban a környezet megóvása érdekében. A 12 „küldetés” teljesítése után a résztvevő fiatalok megkezdik a felkészülést a virtuális űrutazásra, melynek helyszínéül a SpaceBuzz speciálisan erre a célra tervezett űrkabinja szolgál – melyet iskolánkba fognak kihelyezni - , benne a teljesen egyedülálló VR-szimulációval. A tanulónként 15 perces élményutazások során a programban résztvevő 18 diák a gyakorlatban is megtapasztalhatja az addig tanultakat, miközben átélhetik az úgynevezett „overview” érzést, vagyis életükben először nem a Földről nézve kémlelik az égboltot, hanem az űrből tekintenek vissza a kék bolygóra.